Ивелин Попов с гол за Газиантепспор

Българският национал Ивелин Попов вкара първото попадение за Газиантепспор при успеха с 2:0 над Генчлербирлиги в среща от 5-ия кръг на турнира за Купата на тотализатора на Турция.

Този турнир включва осем отбора след 8-о място, той няма отношение към крайното класиране в лигата, но се провежда за допълнително разпределение на награден фонд от държавния букмейкър.

След тази победа Газиантепспор има 9 точки и се изравни на върха в предварителна група В с Анталияспор на Веселин Минев, който по-рано днес победи с 1:0 като гост Кайзериспор.

Попов откри резултата в 25-ата минута след грешка на защитника на домакините Биня. Българинът докопа топката и от 10 метра не остави шанс на вратаря на домакините с топовния си удар. Второто попадение за Газиантеп вкара словакът Марек Сапара в 37-ата минута.

Попов игра до 75-ата минута, като беше оценен с две звезди, информриа БТА. За Ивелин това е гол номер 4 от началото на първенството.

Веселин Минев игра пълни 90 минути за Анталия при успеха с 1:0 над Кайзериспор и беше оценен с две звезди. Тунизийският национал Али Зитуни вкара единствения гол минута преди края на първото полувреме след грешка на вратаря на домакините Доган Мехмет.

На 12-и май Газиантепспор и Анталияспор се срещат в директен мач и от него ще стане ясно кой ще играе на финала за Купата на тотализатора.