Балкан завърши с победа редовния сезон в Балканската лига

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) завърши с победа редовния сезон на Балканската лига. Възпитаниците на Александър Тодоров разгромиха гостуващия КБ Пея (Косово) с 96:76 (28:17, 17;21, 27:23, 24:15) точки.

Баскетболистите на Балкан, които още преди този мач си бяха осигурили класиране в плейофите, са на четвърто място в класирането с 25 точки след 9 победи и 7 загуби до момента. На 2-и април в първи мач от четвъртфиналите Балкан среща Теодо (Черна гора). Мачовете са на разменено гостуване, уточнява БТА.

Единствено първите пет минути на мача бяха равностойни, след което домакините изцяло имаха инициативата. Още в края на първата част те имаха аванс от 28:15 след тройка на Станимир Маринов, а на почивката водеха с 45:38.

През второто полувреме българските баскетболисти продължиха да доминират и в последните минути на два пъти повеждаха с 23 точки разлика. Играчите на Балкан реализираха 12 тройки от 25 опита и записаха общо 34 борби и 33 асистенции в мача.

За победителите се отличиха Ноа Далман с 23 точки и 7 борби, Лоугън Стъц с 16 точки и Павел Маринов с 14 точки и 8 асистенции. За КБ Пея най-полезни бяха Фредерик Хаус с 23 точки и Тео Шимович с 16 точки и 10 борби.