Сан Антонио с 14-а поредна победа в НБА

Лидерът в редовния сезон Сан Антонио Спърс постигна 14-а поредна победа в мача с Филаделфия, който спечели със 113:91.

За гостите от Филаделфия пък това беше 25-о поредно поражение, а в четвъртък Летящите играят с Хюстън. При нова загуба те ще изравнят негативния рекорд в Лигата, който в момента принадлежи на Кливланд от сезона 2010-2011.

Остин Дайе вкара 22 точки за победителите, а Тим Дънкан добави 19. Кауи Леонард и Пати Милс добавиха по 15 всеки, а Кори Джоузеф завърши с 12. С победата Спърс увеличиха личния си актив на 54-16, макар и без Тони Паркър, Тиаго Сплитер и Дани Грийн, които получиха почивка. За гостите Тадеъс Йънг и Майкъл Картър-Уилямс забиха по 19, а Байрън Мълънс добави 15. Филаделфия има 15 победи и 56 загуби от началото на първенството.

Шампионите от Маями се справиха с един от стабилните отбори на Запад- Портланд, с 93:91. ЛеБрон Джеймс вкара 32 точки за победителите, включително решителен кош 11,4 секунди преди кщрая.

Крис Бош пък отбеляза 30-ия си рожден ден с 15 точки, но и решителна блокада срещу Деймиън Лилард в последната минута. Крис Андерсън добави 13 точки и 11 борби за успеха на гостите, който е пети в 12 мача, но не дойде никак лесно. Лилард беше водещият за гостите с 19 точки, като едва три пъти успя от 15 стрелби от игра. Мо Уилямс добави 17, а Уес Матюс 15.

В Шарлот местният тим отстъпи на Хюстън с 89:100, като Ракетите протягат ръка към 4-ото място на Запад с 48 победи и 22 поражения. Джеймс Хардън вкара 31 точки за победителите, а Дуайт Хауърд се отличи с дабъл-дабъл при завръщането си на корта (10 точки и 10 борби).

Хардън вкара 14 точки в решителния трети период на мача, който реално осигури четвъртата поредна победа на Ракетите. Терънс Джоунс добави 18 точки и 7 борби за успеха на гостите. Хауърд пък пропусна претишните три мача заради контузия на глезена. За домакините Кемба Уокър реализира 22 точки, а Ал Джеферсън- 20.

Чикаго се наложи на собствен терен над лидера в Източната конференция Индиана с 89:77. Биковете са на 4-о място на Изток с 40/31, докато Пейсърс удържат лидерската позиция с 51/20.

Тай Гибсън завърши с 23 точки за домакините, от които петима играчи завършиха с двуцифрен актив. Кърк Хинрич вкара 18 със 7 успешни от 13 стрелби. Домакините заложиха на здрава атака преди почивката, което им подготви крайната победа. Майк Дънлийви завърши с 13, а Джими Бътлър с 12.

Кевин Дюрант вкара 27 точки и подаде 8 асистенции за успеха на Оклахома на собствен терен над Денвър със 117:96. Отборът стабилно стои на 2-ата позиция на Запад с 52/18.

Карън Бътлър добави 23, най-доброто му постижение след пристигането си в отбора. Реджи Джаксън завърши с 16 и личния си рекорд от 11 асистенции. За четвъртата поредна победа на Тъндър и Серж Ибака имаше принос с 15 точки и 7 борби.