Балкан е само на победа от пореден финал в НБЛ

снимка: lap.bg

Балкан е на победа от трети финал за последните четири сезона в Националната баскетболна лига. Ботевградчани надвиха у дома Академик Бултекс 99 със 97:74 в мач №3 от полуфиналната серия. Така Балкан поведе с 2-1 победи в нея и в неделя може да се класира за битката за титлата. Тогава тимът на Небойша Видич пак ще бъде домакин.

Балкан започна с отлична серия от 15:4, което позволи на домакините да си отдъхнат на почивката с 54:41. Серия от 9:0 малко след началото на второто полувреме бързо върна Академик в мача при разлика от три точки.

Въпреки това до края на третата част Балкан увеличи преднината си на цели 15 точки за 73:58 и това се оказа решаващо за изхода от двубоя. През последната четвърт разликата набъбна над 20 точки, а Балкан доигра мача.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив. 18 точки отбеляза Венцислав Петков, отчитайки се с 4 тройки, 16 точки и 8 борби добави Игор Кесар, а 15 отбеляза Павел Иванов.

За Академик 17 точки вкара Васил Бачев, а дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби регистрира Никола Маравич. Александър Груев се отчете с 11 точки, но и неговите сили не бяха достатъчни за пловдивчани.