Азаренка срещу Янкович за място на финала в Бризбейн

Станаха ясни всички полуфиналистки на тенис турнира в Бризбейн (Австралия). След като по-рано днес Серина Уилямс и Мария Шарапова оформиха едната двойка, в предпоследната фаза от надпреварата място намериха номер 2 в света Виктория Азаренка и Йелена Янкович.

Представителката на Беларус се класира за полуфиналите след победа в три сета - с 6:4, 6:7(7), 6:1 над Щефани Фьогеле. Швейцарската тенисистка спечели с 9:7 тайбрека на втория сет, но в последната решителна част взе само един гейм.

Янкович пък отстрани петата поставена Анжелик Кербер (Германия). Сръбкинята стигна до пълен обрат, след като загуби първата част - 6:7(8), 6:3, 6:1.

Другата полуфинална двойка противопостави световната номер 1 Серина Уилямс и третата в ранглистата Мария Шарапова. Защитаващата титлата си американка не познава вкуса на поражението в последните си 13 мача с рускинята.