Пиронкова започва срещу японка в Сидни

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова изтегли тежък жребий за следващия турнир, в който ще вземе участие. Цвети ще играе с третата поставена в схемата японка Аюми Морита в първия кръг на квалификациите на турнира на твърди кортове в Сидни (Австралия) с награден фонд 710 000 долара.

Двубоят е първи в програмата на корт номер 4 тази нощ и ще започне в 01:00 часа българско време. Ако се класира за втория кръг Пиронкова ще си осигури 13 точки за световната ранглиста и ще играе срещу победителката от мача между украинката Марина Заневска и представителката на домакините Тами Патерсън.

В момента 23-годишната Аюми Морита заема 60-о място в световната ранглиста, а най-доброто ѝ постижение р достигането до номер 40 през 2011 г.

Това ще бъде четвърта среща между двете, като до този момент пловдивчанката е спечелила предишните им три двубоя без загубен сет.

Пиронкова победи с 6:0, 6:1 на Индиън Уелс през 2011-а, с 6:3, 7:5 в Токио същата година и със 7:5, 6:2 на Откритото първенство на САЩ през 2012 г.