Айзея Томас дебютира за Кавс при успех над Портланд (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Новото попълнение на Кливланд Кавалиърс Айзея Томас най-накрая направи дългоочаквания си дебют. Бившият гард на Бостън Селтикс отбеляза 17 точки при победата над Портланд Трейл Блейзърс със 127:110 у дома.

Нисичкият баскетболист се появи от пейката и за 19 минути наниза 17 точки. Той лекуваше тежка контузия още от лятото, когато получи травмата, състезавайки се за Бостън. Айзея бе част от сделката, пратила Кайри Ървинг в "Ти Ди Гардън".

Най-резултатен за Кавс бе ЛеБрон Джеймс с 24 точки, а Кевин Лав добави 19. За гостите от щата Орегон Деймиън Лилард вкара 25, а Юсуф Нуркич добави 23, но те не стигнаха за успех над вицешампионите.

След успеха "кавалерите" са трети на Изток с 25 победи и 12 загуби, а съперниците им поддържат добро ниво в Западната конференция и са в плейофната зона. "Пионерите" заемат 7-о място с баланс 19-18.