Борусия Дортмунд загуби първи точки в Бундеслигата

Шампионът Борусия Дортмунд отново не убеди в качествата си в Първа Бундеслига и не успя да спечели гостуването си на Нюрнберг, завършило 1:1.

Домакините поведоха в резултата след грешка на вратаря Роман Вайденфелер и в 31-ата минута Томаш Пекарт се разписа с глава за 1:0. Якуб Блашчиковски обаче бе на правилното място в 40-ата, за да довкара отбита от гредата топка и да изравни на 1:1.

През второто полувреме дори влизането на звездата Марио Гьотце не помогна на шампионите да стигнат до ново попадение, като единственото им чисто голово положение бе при удар с глава на Матс Хумелс, когато кълбото бе изчистено от аутлинията.

Така след трудната победа над Вердер с 2:1 в първия мач, Дортмунд записва първо равенство в шампионата на Германия и има 4 точки в класирането. Все пак, отборът, воден от Юрген Клоп, записа 30-ти мач без загуба в първенството.

През първото полувреме отбраната на Нюрнберг се справяше отлично и правеше много трудна задачата на офанзивните футболисти на шампионите. В 31-ата минута след центриране от корнер Вайденфелер увисна, след като тръгна да излиза, но остана под топката. Тя попадна на главата на Пекарт, който надскочи Хумелс и с глава реализира за 1:0.

В 40-ата обаче една от малкото скоростни акции по дясното крило на Борусия даде резултат - топката бе центрирана на далечната греда, където Роберт Левандовски стреля, но вратарят Рафаел Шефер изби. Кълбото остана в игра и Иван Перишич шутира от малък ъгъл, за да нацели горната греда. Оттам топката попадна в дебнещия Куба, който на празна врата вече нямаше как да сбърка - 1:1.

След почивката освен далечните удари на Илкай Гюндоган, само веднъж защитата на домакините бе поставена под напрежение - Хумелс стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката бе изчистена от голлинията.