Австралия развинти на баскет световния вицешампион Сърбия

Баскетболистите на Австралия продължават с чудесното си представяне на Олимпиадата. След като треснаха домакина Бразилия, сега кенгурата удариха и световния вицешампион Сърбия с 95:80 и записаха втора победа в група "А" на олимпийския турнир в Рио де Жанейро. Комисар на двубоя беше българката Елеонора Рангелова.

Най-резултатен за победителите с 26 точки бе Патрик Милс. Матю Делаведова пък се отличи с 23 точки и 13 асистенции. За Сърбия Мирослав Радулица вкара 25 точки, а Милош Теодосич завърши със 17 точки.

Австралийците поведоха с началните минути, но на почивката сърбите водеха с 43:40. Все пак Австралия спечели срещата, след като 33:17 в последните минути демонстрираха уникална игра, на която сърбите нямаха адекватен отговор.