"Аутоспорт" избра Себастиян Фетел за пилот на годината

галерия:

Новият световен шампион във Формула 1 Себастиян Фетел бе удостоен със званието "пилот на 2010 г." от авторитетното издание за моторни спортове - "Аутоспорт", което вчера раздаде ежегодните си награди в Лондон.

 

През тази кампания пилотът на Ред Бул влезе в историята като най-младият състезател, стигал до короната във Формула 1. Самият Фетел пък се зарадва от получения шанс, отново да се види със своите колеги и да отпразнува поредното си отличие за годината.

 

"Вчера бе много специална вечер в Лондон, заедно с останалите момчета от отбора", коментира Себ. "Беше специално, защото от онази вечер в Абу Даби може да се каже, че пообиколих планетата. Страхотно е, че отново се видях с тях и имахме шанса да отпразнуваме подобаващо".

 

Сър Джаки Стюарт и Рубенс Баричело пък бяха отличени с приза "Gregor Grant", връчващ се за цялостни постижения в спорта. За новобранец на 2010 г. пък бе избран японецът Камуи Кобаяши от Заубер.