Балотели разкова последния и Милан е все по-близо до бронза (ВИДЕО)

Без част от титулярите си Милан наложи своята воля над вече изпадналия Пескара, като "росонерите" разбиха своя домакин с 0:4 в мач от 36-ия кръг на италианското първенство.

Марио Балотели даде старт на головата канонада в 9' от дузпа, а Мунтари 33' и Фламини 51 покачиха до 3:0, преди привлеченият от Сити централен нападател да фиксира крайното 4:0 33 минути преди края.

Благодарение на трите си точки италианският колос вече има 68 точки, докато преследвача за третото място Фиорентина е с мач по-малко, но и цели 7 точки пасив при оставащи 2 кръга до края. Ако "виолетовите" не спечелят довечера, то Милан със сигурност ще играе в Шампионска лига догодина.

Пескара от своя страна вече играе само за собствената си чест, като само година след като се завърна в елита, се връща отново в Серия Б. До момента новакът има едва 22 точки и цели 78 допуснати гола.

В самото начало Балотели тресна гредата на домакините, а в 9' Ночерино беше фаулиран в наказателното поле, като Супер Марио изпълни поредната си точна дузпа - 0:1. Това беше и 10-ият му гол за тима след трансфера от Англия.

До края на полувремето гостите продължиха да натискат, но падна един единствен гол - в 33' след центриране от пряк свободен удар Мунтари засече от воле и с помощта на горната греда вкара много красив гол и удвои аванса на своите.

Матьо Фламини пък се превърна в герой през второто полувреме, след като се възползва отлично от подаване на Робиньо и направи класически резултата в 51'. 8 минути по-късно френският национал центрира отлично към Балотели, който вкара втория си гол в срещата - 4:0.

Нa терена се появи и Ел Шарави, но до нов гол във вратата на Пескара не се стигна и домакините се отърваха със "само" 4 гола в своята врата.