ПСЖ попиля Нант и отново дръпна на Монако

Пари Сен Жермен прегази Нант с 5:0 на "Парк де Пренс" в последния двубой от 21-ия кръг на Лига 1 и твърдо остава начело в таблицата.

Срещата премина изцяло под диктовката на парижани, които вкараха два гола през първата част и още три след почивката. Златан Ибрахимович пък се отчете с два гола и асистенция.

Начало на голеадата даде Тиаго Силва в 10-а минута, който бе най-съобразителен след центриране от корнер. В 36-а Златан Ибрахимович удвои от точно изпълнена дузпа, а шест минути след подновяването на играта Блейс Матюиди асистира на Тиаго Мота за третия гол в срещата.

В 58-а минута Ибрахимович намери Единсон Кавани, който за четвърти път огорчи стражът на гостите Реми Ру. Крайното 5:0 оформи Златан Ибрахимович в 64-а минута, а до края на мача домакините свалиха оборотите и резултатът се запази.

Така ПСЖ събра актив от 50 точки на първата позиция, а вторият Монако остава с 45. Нант заема шесто място с 32 пункта.