Атлетико е новият лидер в Примера

Атлетико Мадрид оглави еднолично класирането в испанската Примера Дивисион, след като тази вечер "дюшекчиите" разгромиха с 4:0 гостуващия Реал Сосиедад в среща 22-ия кръг на първенството.

Така воденият от Диего Симеоне състав се възползва от грешната стъпка, която досегашният лидер Барселона допусна снощи срещу Валенсия. Атлетико е лидер с 57 точки, докато Барса остава на втора позиция с 54.

Реал Мадрид може да събере 56 и да остане на само точка зад новия лидер, като за целта "кралския клуб" трябва да спечели гостуването си на Атлетик Билбао тази вечер.

Реал Сосиедад е шести с 36 пункта.

Мечтан повторен дебют с екипа на Атлетико записа бразилският плеймейкър Диего, който се появи в игра през втората част и отбеляза последния гол в двубоя.

4062585

Лошите новини за Диего Симеоне пък дойдоха от контузията, която Давид Вия получи през първото време. Астуриецът отбеляза един от головете за своя тим, но малко преди почивката напусна терена с разтежение в бедрото.

До почивката домакините успяха да реализират само един гол, като това се случи седем минути преди края на първата част. Диего Коща захрани Давид Вия с асистенция, а последният реализира и посвети попадението си на починалия Луис Арагонес.

4062588

През вторите 45 минути Атлетико се развихри. В 72' дойде време за дежурния гол на Диего Коща, а две минути по-късно централният бранител Миранда реши двубоя с трети гол.

Крайното 4:0 бе оформено в 87', когато завърналият се от Волфсбург Диего Рибас ознаменува повторния си дебют с попадение. Бразилецът хладнокръвно отигра една ситуация в наказателното поле на баските и с изстрел под гредата зарадва трибуните.