"Баварската машина" прегази и Айнтрахт

Европейският шампион Байерн (Мюнхен) продължава с наказателната си акция на домашна сцена, след като днес разгроми с 5:0 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

За възпитаниците на Хосеп Гуардиола това бе 17-и успех от началото на сезона, като баварците все още не познават вкуса на поражението в германското първенство, след две ремита в останалите си изиграни двубои до момента.

Байерн нито за миг не остави съмнение в превъзходството си и зарадва пълните трибуни на "Алианц Арена" с изразителна победа. Марио Гьотце откри резултата след 12 минути игра, а Франк Рибери удвои в края на първото полувреме (44’).

След почивката паднаха още три гола във вратата на гостите от Франкфурт. Първо Ариен Робен направи 3:0 в 67’, а две минути по-късно (69’) Данте вкара четвърти гол на сметката на домакините. Крайното 5:0 оформи Марио Манджукич в последните минути на срещата.

Двубоят започна с натиск на Байерн и резултатът не закъсня. Баварците поведоха още в 12-ата минута. атаката им започна от Данте, който намери Марио Манджукич, хърватският национал свали топката на Марио Гьотце в наказателното поле, той я пое на гърди, след което с убийствено воле не остави никакви шансове на вратаря на Айнтрахт за 1:0.

Байерн продължи да търси още попадения и второто падна минута преди края на първото полувреме (44’), а точен бе Франк Рибери, който бе на точното място, за да направи добавка след изстрел с глава на Манджукич.

В 67-ата минута резултатът стана класически, след като Марио Гьотце намери чудесно Ариен Робен на 5-6 метра фронрално срещу вратата на домакините и холандското крило разстреля вратаря на Айнтрахт за 0:3.

Две минути по-късно баварците довършиха съперника си с още един гол, дело на Данте, който се извиси най-високо при едно центриране от корнер и с глава прониза стража на домакините за четвърти път в мача.

До края на мача баварците можеха да отбележат още няколко гола и да направят резултата още по-отчайващ за гостите, но се смилиха и вкараха само още един попадение, дало на Марио Манджукич след самостоятелен пробив в 89-ата минута.

След тази победа баварците събраха 53 точки на върха във временното класиране на Бундеслигата, с цели 13 пред втория Байер Леверкузен и на 17 пред третия Борусия (Дортмунд).

Bayern Munich 5-0 Eintracht Frankfurt Footyroom...by footyroomcom