Интер с пирова победа над коравия Болоня (ВИДЕО)

Интер продължи успешното си представяне на свой терен в последно време, след като срази с 2:1 един от най-неудобните съперници за всички отбори в Серия А – Болоня. Зрителите на стадион „Джузепе Меаца“ трябваше да чакат до 72-ата минута за първия гол, който не се виждаше как може да падне, освен след статично положение.

Именно след центриране от корнер Данило Д'Амброзио отклони с глава топката от далечната към първа греда и непокритият Иван Перишич с глава на празна врата от два метра откри резултата за „нерадзурите“.

Домакините си подпечатаха успеха с втори гол от идентична ситуация само 4 минути по-късно, когато този път Миранда с глава отклони топката към Д'Амброзио, който с прецизен изстрел от въздуха прати кълбото в мрежата – 2:0.

Д'Амброзио може вече да се похвали с две попадения през сезона в Серия А – на 20 февруари той се разписа и при домакинския успех над Сампдория с 3:1, като стана първият италиански голмайстор за Интер от 15 декември 2014 година, когато това направи Андреа Ранокия.

Гостите се сетиха да минат центъра по-настоятелно едва след инкасирането на двете попадения, като все пак в 90-ата минута стигнаха до почетен гол, дело на Франко Бриенца. Джофри Кондогбиа подари топката на съперник, с което почна контраатака на Болоня, а изстрелът на Бриенца от границата на наказателното поле рикошира в тялото на Жуан Жесус и заблуди вратаря Самир Ханданович.

Победата за Интер е пирова, защото още в седмата минута основният реализатор Мауро Икарди получи травма в коляното и бе заменен принудително, като със сигурност няма да бъде на разположение за следващия двубой от Калчото – дерби с Рома на „Олимпико“.

Интер временно се извиси на 4-то място в класирането с 54 точки – 2 по-малко от Рома и 1 повече от Фиорентина, но тези два тима още не са изиграли срещите си от 29-ия кръг. Болоня не можа да постигне дори частичен успех със стремежа си да се брани изцяло и да не покава никакъв афинитет към атаката, като тимът сякаш демонстрира прекален респект към Интер в рамките на 70 минути.

Болоня с 36 точки остава на девето място в таблицата.

All Goals HD - Inter 2-1 Bologna - 12-03-2016by Video-Sport