Атлетик победи Осасуна с 2:0 за Купата на Краля

снимка: ройтерс

Атлетик Билбао стана последният четвъртфиналист за Купата на Краля сле като побдиха в мач реванш отбора на Осасуна с 2:0. Баските продължават наперд с общ резултат 3:1.

 

Габилондо откри резултата за домакините още в петата минута на мача. В 17-та минута Хосечо си отбеляза автогол.

 

През второто полувреме Осасуна направи опити да обърне мача в своя полза, но дори отсъдената й дузпа бе спасена от вратаря на Атлетик. Гостите завършиха срещата с играч по-малко. 

 

На четвъртфиналите Атлетик ще срещне тима на Спортинг Хихон.