Арсенал нокаутира Манчестър Сити с два удара (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна много важна и красива победа s 2:0 срещу тимa на Манчестър Сити в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига. Играчите на Арсен Венгер играха доста пасивно през по-голямата част от мача, но съумяха да реализират открилите се възможности.

Загубата на Сити означава, че Челси се откъсва на 5 точки пред най-сериозния си преследвач и вече ще диша по-леко в следващите си мачове. Головете за гостите отбелязаха Сантяго Касорла от дузпа в 23-тата минута, а Оливие Жиру удвои аванса на тима си в 66-тата.

С успеха днес Арсенал събра актив от 39 точки и вече е само на една от четвъртия Манчестър Юнайтед.

Мениджърът на Манчестър Сити пусна в игра възстановилия се от контузия Агуеро на върха на атаката, а в офанзивен план му помагаха Милнър, Силва и Навас, на вратата бе Харт, в защита си помагаха Сабалета, Демикелис, Компани и Клиши, в халфовата линия започнаха Фернандо и Фернандиньо.

Арсен Венгер заложи на Оспина на врата за сметка на Шчезни, а пред него действаха новото попълнение Белерин, Мертезакер, Косчелни и Монреал, в халфовата линия излезнаха Рамзи, Коклен, Окслейд-Чембърлейн и Касорла, а атаката бе водена от Санчес и Жиру.

През първите десет минути шампионите наложиха сериозен натиск, а Кошчелни получи жълт картон за нарушение срещу Фернандиньо още в първата атака на шампионите.

Първата добра възможност обаче се откри пред Арсенал в 17-тата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира от дясно, но Жиру не можа да се възползва от възможността открила се пред него.

Постепенно играчите на Арсен Венгер заиграха по-добре и владееха повече топката, за разлика от първите 10-тина минути.

в 23-тата минута Венсан Компани фаулира Начо Монреал в наказателното поле и това значеше дузпа. Зад топката застана Касорла и не сбърка - 1:0.

След получения гол възпитаниците на Мануел Пелегрини отново започнаха да владеят топката значително повече от противника си - 70% - 30%, но това не доведе до нищо опасно.

До края на първата част "гражданите" бяха отборът, който имаше повече положения пред себе си, но Агуеро и компания не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Давид Оспина.

Капитанът на домакините Компани можеше да бъде изгонен от главния съдия Майк Дийн, след като защитникът не получи картон за направената дузпа, след това бе маркиран в жълто за нарушение срещу Аарън Рамзи и си позволи да репликира сериозно реферът, който го привика и го предупреди устно за последен път.

Преди началото на втората част Пелегрини направи смяна, заменяйки представилият се сравнително слабо Джеймс Милнър с втори централен нападател - Стеван Йоветич.

Още в 46-тата минута Серхио Агуеро стреля по посока на вратата и се наложи Оспина да се намесва, за да не попадне кълбото в мрежата зад него.

Последваха няколко бързи контраатаки от двата отбора, но нищо опасно не се случи пред двамата вратари.

В 50-тата минута играчите на Сити изпуснаха най-чистото си положение за втората част, след като Силва и Фернандиньо не се възползваха от възможностите пред тях след слабата игра в защита на гостите.

в 56-тата минута Алексис Санчес проби добре от дясно, бе фаулиран от Комапни, за което защитникът отново не получи картон, но съдията даде авантаж, Жиру я пое след това и подаде към Рамзи, който стреля в аут, останал сам срещу Джо Харт.

5 минути по-късно Силва проби добре през зоната на Монреал и центрира по земя във вратарското поле, където се бяха събрали трима играчи на шампионите, но Кошчелни успя да изчисти в корнер.

30 минути преди края на мача двамата мениджъри направиха по една смяна. Франк Лампард се появи за домакините на мястото на Фернандиньо, а за Арсенал Томас Росицки замени Окслейд-Чембърлейн.

Само шест минути по-късно Арсенал удвои преднината си. Жиру отбеляза с глава след добро центриране на Касорла и слабо представяне в защита на Фернандо.

След 70-тата минута "гражданите" притиснаха сериозно съперника в половината му, но не откриваха пътя до вратата пазена от Оспина.

15 минути преди края на мача на терена се появи и Един Джеко, който замени Хесус Навас, което означава, че до края на срещата Пелегрини ще разчита на трима централни нападатели.

Последните две смени на Арсен Венгер бяха дефанзивни, като това се очакваше да се случи по-рано през мача. Киърън Гибс замени Санчес, а Матийо Фламини влезе на мястото на Рамзи.

В последните минути от срещата Арсенал играеше така, сякаш губи в резултата, а не обратното, като единствено добрите намеси на Компани в защита спасиха Сити от разгром на "Етихад".