Арсенал среща палача на Манчестър Сити в ФА къп

Жребият за петия кръг в най-стария футболен турнир в света, този за купата на Англия, определи защитаващият титлата си Арсенал да посрещне втородивизионния Мидълзбро.

В събота тимът от "Ривърсайд" изненадващо спечели като гост с 2:0 срещу шампиона на страната Манчестър Сити, но жребият за следващия кръг не бе по-благосклонен към възпитаниците на треньора Айтор Каранка и им отреди нова визита, този път на "Емиратс".

В същото време друг от големите останали тимове в надпреварата, този на Манчестър Юнайтед, отново ще гостува на тим от по-долна дивизия. "Червените дяволи" ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Престън Норт Енд и Шефилд Юнайтед, но само ако преди това отстранят в преиграването четвъртодивизионния Кембридж.

В петък Кембридж и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0, припомня БТА. Ливърпул пък ще гостува на Кристъл Палас, ако спечели преиграването срещу Болтън.

Третодивизионният Брадфорд, който поднесе най-голямата изненада в предния кръг, отстранявайки Челси на "Стамфорд Бридж" с победа с 4:2, ще има за съперник в следващия кръг победителя от сблъсъка между Съндърланд и Фулъм.