Шахин спаси Ливърпул срещу Уест Бромич с две попадения

Отборът на Ливърпул успя да победи трудно тима на Уест Бромич Албиън с 2:1 като гост в среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на Лигата.

В герой за тима се превърна новото попълнение Нури Шахин, който отбеляза и двата гола за обрата на мърсисайдци. Преди това домакините откриха още в третата минута чрез Габриел Тамас.

Ливърпул записа ужасно неприятен старт за сезона, като това бе едва трета победа за отбора през настоящия сезон, като предишните две бяха в турнира Лига Европа. Любопитното в случая, е че Брендън Роджърс използва в тези мачове предимно резервни футболисти. Дори тази вечер младожа Джером Синклер стана най-младия футболист дебютира в историята на Ливърпул.

Иначе мениджърът на Ливърпул смени целия титулярен състав и пусна различни 11 футболисти от тези, които стартираха при загубата от Манчестър Юнайтед през уикенда.

Отборът на Ливърпул стартира неприятно срещата като допусна гол още в третата минута на мача. Защитникът Габриел Тамас откри резултата след като вратаря на мърсисайдци Брад Джоунс изпусна топката.

Гостите обаче владееха повече топката от своите съперници макар, че пробваха предимно с далечни удари да изненадат Бен Фостър. Именно при един такъв падна и изравнителния гол. Новото попълнение в тима Нури Шахин стреля от повече от 20 метра, като топката тупна пред вратаря и мина под него за 1:1.

До края на полувремето Ливърпул се опитваше да стигне до пълен обрат. Опасен удар на Даунинг с последната минута мина на сантиметри над гредата. През второто полувреме мачът не предложи много емоции на феновете по трибуните. Точно когато срещата отиваше към продължения Нури Шахин показа, че умее да бележи, реализирайки втория си гол в мача.

Малко преди това в игра за Ливърпул се появи младия Джером Синклер, който само на 16 години подобри рекорда за най-млад футболист дебютирал за тима