Арсенал с класика над Уест Хям, Астън Вила громи

Отборът на Арсенал победи Уест Хям на „Емирейтс” с 3:0 в мач от 29-я кръг на английската Висша лига. Точни за отбора на Арсен Венгер бяха Оливие Жиру, Аарън Рамзи и Матийо Фламини.

С тази победа Арсенал продължава серията си и вече има пет поредни победи, като с актив от 57 точки остава на третата позиция, на една точка от втория Манчестър Сити, който по-късно ще госува на Бърнли.

След доброто начало на сезона за Уест Хям, в последните си мачове „чуковете” доста разочароват с играта си загубата днес означава, че това е осма поредна среща без победа за момчетата на Сам Алърдайс.

Арсен Венгер започна срещата с Оспина, Мертезакер, Косчелни, Монреал, Чеймбърс, Коклен, Йозил, Рамзи, Уолкът, Санчес и Жиру.

„Големият” Сам заложи на Адриан, Обрайън, Колинс, Кресуел, Даунинг, Нолан, Сонг, Ноубъл, Джарвис, Койоте и Сако.

Срещата започна по-добре за „топчиите” и още в четвъртата минута Тио Уолкът можеше да открие резултата, след като Оливие Жиру потърси Алексис Санчес в наказателното поле, последният остави топката да го подмине и тя попадна на крака на Уолкът, но Адриан бе по-бърз и успя да улови кълбото преди то да бъде изстреляно към вратата му.

Постепенно гостите поизравниха играта и двата тима започнаха да си разменят контраатака след контраатака, но не стигаха до нищо интересно при тези опити.

В 27-та минута Калъм Чеймбърс проби чудесно от дясно и центрира към Аарън Рамзи, който стреля с техничен удар от въздуха, но стражът на „чуковете” демонстрира прекрасен рефлекс и предотврати сигурен гол.

Последва лек натиск на играчите в светло синьо, но освен, че не организираха отново нищо интересно, те можеха да получат и гол след нова добра атака в „червено”, но отново на пътя на топката бе Адриан, който за 30 минути предотврати три гола в мрежата си. Само две минути по-късно и Санчес пробра рефлекса на стража, като испанецът отново бе на точното място и изби в корнер.

7 минути преди края на първата част се откри и първата по-добра възможност за Уест Хям, след като Диафра Сако бе изведен чудесно в половината на Арсенал, но шутът му бе блокиран от капитана на „топчиите” Пер Мертезакер.

До края на първата част топката почти изцяло бе в половината на Уест Хям, но едва в 46-тата минута се стигна до ново опасно положение пред Адриан. Рамзи, Уолкът и Жиру комбинираха по прекрасен начин, като накрая топката попадна във френския нападател и той от близко не сбърка – 1:0.

Втората част започна с лек натиск на „артилеристите”, но постепенно Уест Хям пое инициативата и тръгна да търси изравнителното попадение.

Марк Ноубъл и Стюарт Даунинг организираха добра акция в 58-та минута, но посленият пас на бившия играч на Ливърпул не бе точен и Мертезакер изчисти в корнер, след който не последва нищо интересно.

Три миути по-късно Сако опита пас към Матю Джавис, но и този опит бе спрян, след като защитата в червено бе позиционирана по-добре в наказателното си поле.

Все пак играчите на Арсен Венгер взеха нещата в свои ръце и в 81-вата минута сложиха точка на спора с втори гол. Рамзи и Жиру си размениха няколко паса в половината на гостиете, с помощта на които стигнаха до наказателното поле, където уелсецът се оказа в по-добра позиция и вкара втория гол в мача – 2:0.

В 84-тата минута Матийо Фламини, който се бе появил на терена минута по-рано, се разписа за 3:0. Дани Уелбек намерси Сантиаго Касорла, който направи двойно подаване с Жиру и след това подаде към свободния Фламини, който от близо се разписа за класическата победа на Арсенал.

Кристъл Палас – Куинс Парк Рейндвърс 3:1

По-рано днес отборът на Крисъл Палас спечели с 3:1 домакинството си на Куинс Парк Рейнджърс . След победата Палас се изкачи с една позиция и вече е 12-ти с 33 пункта, а КПР остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-тото място с 22 точки.

Мачът ще се запомни с прекрасното попадение, което реализира Матю Филипс от тима на гостите в 83-тата минута, като то спокойно може да спечели наградата за гол на сезона.

В останалите срещи, които се изиграха от 17:00 часа в английската Висша лига:

Съндърланд – Астън Вила 0:4

С пристигането на Тим Шърууд Астън Вила е изцяло нов отбор и днес не даде никакъв шанс на Съндърланд, като реализира четири гола още през първата част. По две попадения реалзираха нападателите Кристиан Бентеке и Гейбриъл Агбонлахор. С новите три точки в актива си Вила събра 28 и се изравни с Евртън на 14-тата позиция. Съндърланд пък падна с една позиция в класирането и зае 17-тата – там, където се намираха момчетата на Шърууд преди този мач.

Уест Бромич Албиън – Стоук Сити 1:0

Браун Идейе бе единствения голмайстор в срещата, като се разписа в 19-тата минута и по този начин донесе минималната победа за тима си и го изкачи с една позиция нагоре до 12-тата с актив от 33 точки. Стоук остават осми с 42.

Лестър – Хъл Сити 0:0

Хъл Сити остава 15-ти с 28 точки, а негативната серия за Лестър продължава и те вече седем срещи не познават вкуса на победата и остават на дъното с 18 пункта.