Пореден провал за Атлетико в Примера дивисион (ВИДЕО)

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) за пореден път индикира, че защитата на титлата този сезон е просто добро пожелание, отколкото реално постижима цел. „Дюшекчиите“ на Диего Симеоне записаха второ поредно равенство в първенството на Примера дивисион, след като с десетима души на терена удържаха нулево равенство като гости на Еспаньол.

Атлетико (Мадрид) не само може да се отдалечи на 9 точки от лидера Барселона (при положение, че каталунците надвият Ейбар като гости), но и се смъкна на четвъртото място в класирането, което не предоставя директна квота за Шампионска лига, а само участие в плейофите.

„Дюшекчиите“ са с 56 точки и вече изостават с 1 от Валенсия, с който завършиха 1:1 на „Висенте Калдерон“ миналата седмица. Вчера „прилепите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Депортиво и за първи път през сезона се извисиха над настоящия шампион в класирането.

Еспаньол, който се класира за финала в турнира за Купата на краля, има 33 точки и е на осма позиция в таблицата с еднакъв актив с Атлетик (Билбао).

Шансовете на Атлетико за победа срещу по-малкия отбор от Каталуния бяха опропастени още през първото полувреме, когато Миранда стана поредният футболист на Симеоне този сезон, изкарал си директен червен картон.

Петима души липсваха в състава на Симеоне срещу Валенсия поради наказания миналата седмица, а днес бе ред на Миранда да демонстрира липса на дисциплина. Именно тези чести прояви на слаби нерви провалят Атлетико (Мадрид) в мачовете и са основната разлика спрямо миналия сезон, когато съставът работеше като часовников механизъм.

Фрапантен пропуск във финалните мигове на Раул Гарсия пък не позволи на гостите все пак да измъкнат трите точки. Във втори пореден мач той и Фернандо Торес си партнираха на върха на атаката на тима, но не демонстрираха особена успеваемост.