Машината Байерн направи нова крачка към титлата (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен дръпна на 14 точки пред втория във временното класиране тим на Волфсбург, след като днес баварският колос се наложи с разгромното 4:0 при визитата си на Вердер в среща от 25-ия кръг.

Два гола за победителите реализира Роберт Левандовски, докато по веднъж се разписаха Томас Мюлер и Давид Алаба.

Така Байерн събра актив от 64 точки и увеличи преднината си пред втория Волфсбург, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Фрайбург утре. Вердер пък остава в средата на таблицата с актив от 33 пункта.

Първи мач на ниво Бундеслига с екипа на Байерн записа резервният вратар на тима Пепе Рейна, който замени под рамката получилия почивка Мануел Нойер. С това бившият страж на Ливърпул влезе и в историята, превръщайки се в първият вратар до този момент, успял да запише мачове в четирите най-силни първенства на планетата - английското, испанското, германското и италианското.

Наставникът на гостите Хосеп Гуардиола не можеше да разчита на контузените Ариен Робен и Франк Рибери, като в тяхно отсъствие Томас Мюлер и Марио Гьотце трябваше да помагат на Роберт Левандовски в предни позиции. Рафиня и Хуан Бернат стартираха на двата фланга, докато Бастиан Швайнщайгер и Себастиан Роде оформиха двойка вътрешни халфове за Байерн. Жером Боатенг, Мехди Бенатиа и Давид Алаба стартираха в защита пред Пепе Рейна.

Фин Бартелс оглави атаката на Вердер в днешния двубой, а Левин Йозтунали и Дейви Зелке трябваше да атакуват по двата фланга. Филип Баргфреде, Клеменс Фриц и Златко Юнузович започнаха в средата на терена за “музикантите”.

Двубоят в Бремен започна силно за домакините, като още в 2’ опасен изстрел на Йозтунали премина покрай гредата. Малко след това и Гебре Селасие изкочи на опасна позиция, но десният бранител също не успя да отправи точен удар.

В 15’ Байерн също успя да създаде първия си по-добър шанс за попадение, но изстрелът с глава на Левандовски след центриране на Рафиня бе париран от Рафаел Волф. В 24’ обаче стражът на Вердер бе безпомощен, а Байерн излезе напред в резултата. Първият изстрел на Томас Мюлер бе париран от стража на бременци, но при втория опит нападателят на Байерн реализира с красив параболичен удар в мрежата - 0:1.

Резултатът на “Везерщадион” бе удвоен минута преди почивката, когато Давид Алаба отново блесна с превъзходно изпълнение на пряк свободен удар. Австрийският национал стреля изключително прецизно с левия крак и намери мрежата зад Волф, удвоявайки преднината на шампионите - 0:2.

След почивката баварците добавиха и нови два гола към сметката си. В 76' и 90' на два пъти мрежата на съперника намери Роберт Левандовски, като и в двата случая в ролята на асистент влезе Томас Мюлер, който изнесе превъзходен мач в днешния следобед.

В 82' пък завръщането си в игра осъществи възстановеният от контузия капитан Филип Лам, който зае мястото на Марио Гьотце в халфовата линия на гостите.

Werder Bremen vs Bayern Munich 0-4 All Goals...by enteritament