Арсенал помлян от Шефийлд за Купата

Арсенал записа унизително поражение от Шефийлд Уензди и се сгромоляса с 0:3 като гост на втородивизионния си съперник в среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на английската лига – Кепитъл Уан Къп.

Погромът на „артилеристите“ бе очертан още през първото полувреме, когато те получиха две попадения – в 28-ата Уолъс откри резултата, а в 40-ата асистира за гола на Жоао. По-притеснителното за феновете преди почивката обаче бяха не двата гола, а двете принудителни смени, които извърши Арсен Венгер.

В 5-ата минута на терена се появи Тио Уолкот на мястото на Алекс Окслейд-Чембърлейн, но в 18-ата самият Уолкот напусна за сметка на Бенасер. Арсенал не можа да намери отговор на предизвикателството през първото полувреме, а седем минути след паузата Хъчинсън се разписа за 3:0 и съвсем стъжни положението на гранда.

Така безславно, но и вероятно без да съжалява сериозно за случилото се, тимът на Арсенал напуска турнира за Купата на лигата.

Статистиката показва, че за първи път от 1959 година Арсенал губи с три гола разлика от съперник, който се намира в по-долна дивизия.