Байерн отново показа на Волфсбург колко е далече (ВИДЕО)

Волфсбург беше най-сериозният конкурент на Байерн в Бундеслигата миналия сезон, финишира на втора позиция и дори размаза с 4:1 баварците в първия кръг от пролетния дял в началото на януари.

В настоящата кампания обаче Байерн върна жеста повече от красноречиво – 5:1 на „Алианц Арена“ с незабравимите пет гола на Роберт Левандовски за 11 минути, а сега в турнира за Купата на Германия тимът на Пеп Гуардиола отново разгроми основния си съперник, този път с 3:1.

Още на почивката „вълците“ бяха разкъсани с феноменален гол на Дъглас Коста в 15-ата минута, когато бразилецът разстреля Диего Беналио от около 20 метра. В 20-ата след подаване на Давид Алаба дойде ред на Томас Мюлер да се разпише за 0:2, а в 34-ата отново центриране отляво на Алаба бе засечено на далечната греда от Мюлер с прецизно воле за 0:3.

В 90-ата минута бившият играч на Челси Андре Шюрле фиксира крайното 1:3, след като се бе появил като резерва след час игра, но попадението му не стопли феновете.

Така най-дългоочаквания мач от фазата на 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия предложи зрелище, поне през първото полувреме, но никаква интрига, предвид ефективните действия на гостите.

Пеп Гуардиола записа петата си победа срещу Волфсбург в седмия си мач срещу този тим, като в останалите е допуснал поражения.

All Goals | Wolfsburg 1-3 Bayern Munich 27.10...by EuropeanLeagueLiveGoal