10 от Интер подчиниха Болоня със съдействието на Ферари (ВИДЕО)

Пета победа с резултат 1:0 и общо шеста от началото на новия сезон в Серия А записа тимът на Интер, след като успя да се добере до скъпоценните три точки на гости на 18-ия в таблицата Болоня в първи мач от междинния 10-ти кръг.

„Нерадзурите“ започнаха сезона най-убедително от всички отбори в Калчото с пет поредни победи, но след това дойде погромът у дома на „Джузепе Меаца“ с 1:4 от Фиорентина, както и три поредни равенства – 1:1 със Сампдория, 0:0 с Ювентус и 1:1 с Палермо.

Тимът на Роберто Манчини се нуждаеше отчаяно от победа срещу Болоня, за да прекрати поредицата от четири мача без успех, като го направи чрез груба грешка на защитник на домакините.

В 67-ата минута десният бек на Болоня Алекс Ферари по необясним начин предостави топката в наказателното поле на Адем Ляич, а той моментално намери непокрития Мауро Икарди, за когото не бе проблем да се разпише – 0:1.

Това е трети гол за Икарди през кампанията (през миналата с 22 попадения той стана топ голмайстор заедно с ветерана Лука Тони) и втори, с който носи победата на „нерадзурите“, след като се разписа и при 1:0 като гост на Киево.

Когато падна попадението на стадион „Ренато дал'Ара“ обаче Интер бе с човек по-малко на терена заради изгонване на Фелипе Мело в 60-ата минута с пресилен втори жълт картон. „Нерадзурите“ обаче не само издържаха при числено неравенство, а дори заиграха по-добре в сравнение с първото полувреме.

Така Интер отново е на върха в Серия А с 21 точки, макар и само защото има мач повече от останалите тимове в челото. Преди началото на междинния кръг „нерадзурите“ бяха част от компанията на четири клуба с равен актив – Лацио, Фиорентина и Наполи с по 18 пункта – които изоставаха от лидера Рома (20). Болоня е 18-ти с 6 точки.

През уикенда Интер има тежката задача да приеме именно Рома в сблъсък, който ще има основно значение за първата позиция. В същия 11-ти кръг е насрочен и другият дуел между Рим и Милано – Лацио приема Милан.