Арсенал отупа Хъл Сити по инерция

Арсенал продължава доминацията си в английската Висша лига, след като постигна рутинна победа с 2:0 над гостуващия Хъл Сити в междинния 14-ти кръг на Премиършип.

Резултатът бе открит още в 3-ата минута от Никлас Бендтнер, който се възползва от добро центриране на Арън Рамзи и с глава отблизо прониза мрежата на Алън МакГрегър – 1:0.

Така датският национал се разписа в 3-ти от последните си 4 мача срещу Хъл Сити. Той не бе попадал в титулярния състав на „артилерстите“ цели 1005 дни, а последният път изобщо, когато започна мач от първата минута, бе за Съндърланд при равенството 2:2 с Болтън през април 2012-та година. Бендтнер бе предпочетен от мениджъра Арсен Венгер пред френския нападател Оливие Жиру.

Само 120 секунди след подновяването на играта през второто полувреме пък Месут Йозил покачи аванса на домакините на 2:0. Привлеченият за 50 милиона от Реал Мадрид германец вече има 3 гола и 11 асистенции в 11-те си двубоя от Премиършип.

Така Арсенал спечели 9-ти от последните си 10 мача срещу „тигрите“, които пък имат само 1 успех в последните си 31 гостувания в двубои от Висшата лига. От историческа гледна точка Хъл може да се счита за един от успешните гости на „Емиратс“, защото през 2008-ма година стана първият отбор, който осъществява обрат от 0:1 до 2:1.

Великолепната серия на „артилеристите“ на собствения им стадион (само 1 загуба от 16 мача в Премиършип) им позволи да продължат да бъдат лидери след 14 кръга. Активът на възпитаниците на Арсен Венгер е 34 точки и те запазват преднината си от 4 пред Челси, който по същото време днес спечели с 2:1 визитата си на Съндърланд.

Най-отличителният футоблист на Хъл Сити – Дани Греъм – отбеляза своя юбилеен мач номер 350 във всички турнири.

На почивката домакините можеха да съжаляват, че не използваха инерцията от ранния гол, за да натрупат по-солиден аванс след 45 минути игра. Бендтнер можеше да асистира за второ попадение на Месут Йозил, когато центрирането му бе засечено с глава от германския национал, но топката профуча на сантиметри от гредата в 41-ата минута.

Преди това в 32-ата страхотен изстрел на Рамзи от около 25 метра бе спасен майсторски от шотландския вратар на Хъл.

В 47-ата минута обаче нямаше какво да попречи на „артилеристите“ да стигнат до заслужения втори гол – Рамзи подаде на Йозил и германецът не разочарова феновете, правейки 2:0.