Ливърпул с поредна грешка - 1:1 с Уигън

Един от претендентите за титлата във Висшата лига на Англия Ливърпул направи поредна грешна стъпка в борбата си с Манчестър Юнайтед и Челси. Мърсисайдци направиха 1:1 с Уигън в среща от 23-ия кръг на първенството.

През първото полувреме Ливърпул игра по-добре и направи няколко пропуска. Стивън Джерард и Фернандо Торес нямаха късмет в завършващата фаза. Все пак, в 41-ата минута Йоси Бенаюн успя да даде преднина за гостите. Той се измъкна от защитата на Уигън, измами вратаря и от малък ъгъл направи 1:0.

През втората част двубоят беше равностоен. Домакините правиха отчаяни опити да изравнят и в крайна сметка стигнаха до гол. В 83-ата минута Лукаш Лейва фаулира играч на Уигън в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Новото попълнение на домакините Мидо не сгреши и подели точките между двата тима.

С равенството Ливърпул паднаха на трета позиция с 48 точки, колкото имат Челси. Уигън са седми с 32.