АПОЕЛ измъкна точка на "До Драгао", Шахтьор и Зенит не се победиха

Кипърският АПОЕЛ продължава с брилянтното си представяне в груповата фаза на Шампионската лига, след като днес тимът от островната държава донякъде изненадващо измъкна точка при гостуването си на Порто на неговия "Ещадио до Драгао". Кипърците изковаха равенство 1:1 с шампиона от Лига Европа, като по този начин и са начело в групата след три изиграни кръга.

Двубоят в Порто започна вихрено, като звездата на "драконите" Хълк откри още в 14'. Само пет минути по-късно обаче АПОЕЛ изравни, когато Аилтон смълча трибуните и възстанови равенството.

До края атаките на Порто така и не дадоха резултат, а АПОЕЛ записа трети пореден мач без загуба в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон. Кипърците разполагат с актив от 5 точки, докато Порто е с точка по-малко.

Четири точки вече има и руският гранд Зенит Санкт Петербург, който също тази вечер си тръгна с точка от гостуването на Шахтьор Донецк в дербито на Източна Европа. Победата бе от голямо значение за Шахтьор, имайки предвид, че украинците разполагаха със само точка от два мача до момента. Срещата в Украйна обаче завърши 2:2, което и остави колоса от Донецк на последно място в група G.

Още в 10' гостите от Зенит изпуснаха дузпа, след като Широков не успя да реализира, а само пет минути по-късно Вилиан откри за 1:0. Широков все пак се реваншира за пропуска си от бялата точка и изравни в 33', преди Луиз Адриано да изведе Шахтьор в добавеното време на първото полувреме.

През втората част домакините не успяха да задържат аванса си в резултата, а Файзулин в 61' оформи крайното 2:2.