Бенфика надви Базел и поведе еднолично в Група С

Бенфика постигна втората си победа в Шампионската лига и продължи да бъде едноличен лидер в Група С, след като надви Базел като гост на „Сейнт Якобс Парк" с 2:0. Възпитаниците на Жорже Жесус дори останаха с десетима души на терена в последните пет минути на срещата, но бе ясно дори тогава, че няма да изпуснат да дадат сериозна заявка за класиране във фазата на елиминациите.

Технично изпълнение на Бруно Сезар и прекрасно изпълнение на пряк свободен удар на Оскар Кардосо донесоха двата гола за победата на „орлите", с което португалският гранд все още изглежда най-стабилен в изявите си в турнира от Група С.

В 20-ата минута бразилският офанзивен халф Бруно завърши бърза контраатака, с която само благодарение на няколко паса отбраната на Базел бе неутрализирана. Бруно бе оставен непокрит в наказателното поле и не пропусна да открие резултата.

В 75-ата минута появилият се само преди броени секунди Кардосо пък получи шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до пеналтерията на домакините и за парагваецът не бе проблем да реализира - 0:2.

Най-чистите положения за Базел бяха пропиляни от Шакири и Александър Фрай, но вратарят на Бенфика Артур не позволи да бъде преодолян. След почивката пък Щелер се оказа на чиста стрелкова позиция, но отново стражът на гостите демонстрира класа.

В 85-ата минтуа пък левият бек на „орлите" Емерсон бе изгонен с червен картон и така португалският клуб доигра двубоя в намален състав.