Агуеро влезе и избави Сити от мъките срещу Виляреал с гол в 93-ата минута (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Серхио Агуеро се превърна в златна резерва на Роберто Манчини, след като се появи в игра през второто полувреме и реализира победното попадение за Манчестър Сити при успеха с 2:1 над Виляреал. Така „гражданите" спечелиха важни три точки за първи път в Шампионската лига и се наредиха зад лидерите Байерн и Наполи в класирането, като до голяма степен извадиха от борбата за следващата фаза „жълтата подводница".

През първото полувреме гостите заслужено поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез Кани, но автогол на Карлос Марчена 120 секунди преди почивката възстанови надеждите на Сити за положителен развой на мача. В крайна сметка след цяла втора част на посредствени атаки и нито едно чисто положение в редовното време, Агуеро донесе радост на „Етихад Стейдиъм" с точен удар в 93-ата минута - 2:1.

Така Сити вече има 4 точки и заема трето място в подреждането на Група А, а Байерн и Наполи са пред „гражданите" със съответно 7 и 5 пункта. Виляреал не заслужаваше да регистрира трета загуба в турнира, но продължава без актив и със сигурност ще отпадне от сметките за разпределянето на първите две позиции.

Още в 4-ата минута домакините бяха попарени от смятания за аутсайдер отбор на Виляреал - неочаквана и елементарна грешка на Давид Силва стана причина за изненадващия развой на събитията. Испанският халф подари топката на Джузепе Роси и нападателят на „жълтата подводница" без забавяне стреля към Джо Харт, който можа единствено да отклони кълбото. То обаче попадна в краката на Кани и за него не бе проблем да простреля опразнената врата - 0:1.

Домакините реагираха като ужилени на попадението и се впуснаха в предни позиции, докато Виляреал явно бе с идеята да успокоява темпото и да брани преднината си. На няколко пъти бранителите в жълто оставиха звездите на „гражданите" да получават топката в наказателното поле, но единствено в 15-ата минута напрежението пред вратаря Диего Лопес бе осезаемо - тогава Джеко върна хитро кълбото към Давид Силва, който обаче не можа да стреля от отлична позиция.

Александър Коларов бе доста активен по левия фланг и често той бе архитект на всичко по-интересно в противниковата половина - бившият бранител на Лацио центрираше, изпълняваше статични положения и дори стреляше, като в 20-ата минута принуди Диего Лопес да демонстрира класа.

Личеше, че липсата на Серхио Агуеро е причината атаките на Сити да изглеждат предвидими и не дотам опасни за отбраната на Виляреал. Натискът на възпитаниците на Манчини водеше единствено до удари, които преминаваха извън рамката.

В 36-ата минута бе създаден може би най-добрия шанс за изравняване, но центрирането на Насри не бе достатъчно точно, за да стигне до оставения сам на стрелкова позиция Джеко.

Все пак в 43-ата минута активността на Коларов бе възнаградена - левият краен защитник получи удобен пас от Насри и моментално сервира топката в центъра на наказателното поле, където Марчена я прати в собствената си мрежа - 1:1.

След почивката Виляреал започна по-често да поглежда към вратата на Джо Харт, като Кани организираше действията на „жълтата подводница" през центъра, а Борха Валеро и Роси го подпомагаха активно. Валеро имаше възможност да стреля към целта в 50-ата минута, но не придаде сила към шута си, а Роси малко по-късно скъси ъгъла прекалено и уцели външната страна на мрежата.

Все пак играчите на Манчини притъпиха ентусиазма на своите гости и отново се настаниха пред противниковото наказателно поле. Агуеро влезе в игра и започна да търси топката още преди дъгата на пеналтерията, но и неговото въображение не водеше до голово положение.

Отново Коларов, който правеше може би най-добрия си мач с екипа на Сити, пробва да избави отбора си от мъките, но шутът му от далечна дистанция в 74-ата минута прелетя на сантиметри от гредата. Секунди след това пък Джеко демонстрира егоизъм и стреля от малък ъгъл, след като можеше да подаде на поне двама свои съотборници, които бяха на чисти позиции в пеналтерията.

С приближаването към последния съдийски сигнал личеше отчаянието в лицата на „гражданите", като феновете на „Етихад" също ставаха все по-нетърпеливи.

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато защитата на Виляреал се пропука за първи път и Давид Силва успя да подаде отлично топката на празна врата за резервата Агуеро, който донесе победата на Манчестър Сити - 2:1.