Аплаузи за Божинов в Италия

снимка: ternanacalcio.com

Българският нападател Валери Божинов направи добри 66 минути за Тернана, а при смяната му с Чераволо феновете го изпратиха с аплодисменти. Тернана се наложи с 1:0 над Катания в среща от  16-ия кръг на Серия В и вече четири мача не познава поражението.

С днешните три точки се придвижи от 17-о на 16-о място с 19  точки, на 5 над зоната на изпадащите. Единственото попадение вкара Авенати в 59-ата минута, а  заедно с Божинов двамата направиха доста добри атаки преди  почивката.

Ливорно се задоволи с нулево равенство на собствен терен с  отбора на Перуджа, а Андрей Гълъбинов влезе през второто  полувреме.

Гълъбинов замени Йеленич в 64-ата минута, но не успя  да помогне на Ливорно да стигне до победата. Ливорно е на 3-а позиция с 25 точки, на 5 от изненадващия  лидер Карпи, посочва БТА.