Атлетик спечели 13-та точка за 5 мача

снимка: Guliver/Getty Images

Атлетик (Билбао) продължава с доброто си представяне в  испанското първенство, след като спечели с 2:1 като гост на  Хетафе. Баските имат 13 точки в последните си пет мача, за който период се изкачиха постепенно до 9-ото място в класирането.

Защитникът Микел Сан Хосе продължи с решаващите си голове,  след като откри резултата в 37-ата минута след изпълнение на  корнер на плеймейкъра на отбора Бенат Ечеберия. Само три дни  по-рано той вкара единственото попадение при успеха с 1:0 над  Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига.

В 90-ата минута Бенат Ечеберия нанесе решителния удар, след  като вкара при атака от дясно за 2:0.Веднага след това Анхел  Лафита върна едно попадение за домакините от свободен удар.  Хетафе е на 10-а позиция с 14 точки, с 4 по-малко от Атлетик.

По-късно днес убедителните лидери от Реал (Мадрид) гостуват  на 6-ия в класирането Малага с амбицията да запише 10-а поредна  победа. Барселона, който е на 2-а позиция, гостува на Валенсия в неделя, посочва БТА.