Манчестър Юнайтед се завърна в топ 4

Манчестър Юнайтед се завърна в топ 4 на английската Висша лига след убедителна победа с 3:0 на стадион „Олд Трафорд“ над гостуващия Хъл Сити в двубой от съботната програма на 13-ия кръг в първенството.

„Червените дяволи“ по този начин събраха 22 точки в актива си и изпревариха Арсенал с 2 пункта в битката за 4-тото място – по-рано днес „артилеристите“ спечелиха с 1:0 над Уест Бромич Албиън и временно окупираха възловата позиция, но само за четири часа. Нюкасъл по същото време днес отстъпи с 0:1 на Уест Хям и остана с 19 точки, така че Манчестър Юнайтед еднолично заема 4-тото място с две точки пасив спрямо Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

Изненадващо Крис Смолинг записа първи името си сред голмайсторите на „Олд Трафорд“, след като прати топката зад голлинията в 16-ата минута при сериозно меле в наказателното поле на „тигрите“. На няколко пъти след центрирането на Уейн Рууни Юнайтед пробваше да открие резултата и в крайна сметка Смолинг успя да прати кълбото във вратата на Хъл за 1:0.

В 42-ата минута след подаване на Робин ван Перси Уейн Рууни покачи преднината на домакините и я направи съвсем комфортна преди края на първото полувреме. Капитанът на Юнайтед пласира великолепно кълбото в долния десен ъгъл с прецизен шут от около 25 метра, с което реализира един от красивите голове в кариерата си.

В 66-ата минута самият Ван Перси сложи точка на какъвто и да е спор за крайния победител от мача. Андер Ерера открадна топката при опит за изнасяне по земя от защитник на Хъл Сити, моментално подаде към Ван Перси и той с небрежен шут от границата на наказателното поле постави нерешима задача на вратаря, за да оформи крайното 3:0.

Звездата на Юнайтед Анхел ди Мария се контузи в задната част на бедрото и напусна принудително накуцвайки още в 13-ата минута, за да бъде заменен от Андер Ерера.