Англия с класика над Перу на "Уембли"

Англия победи Перу с 3:0 на „Уембли“ в контрола преди Световното първенство по футбол, което стартира на 12 юни.

Пред препълнените трибуни играчите на Рой Ходжсън не блеснаха с впечатляваща игра, но все пак показаха доста по-голяма класа от своя съперник и логично се наложиха по категоричен начин.

Проверката бе първа за англичаните, а Ходжсън изпробва 17 футболисти.

В началото на срещата гостите показаха солидна игра в защита и успяха да удържат равенството до 32-а минута. Тогава обаче нападателят на Ливърпул Даниел Стъридж отбеляза много красив гол. Той получи топката пред наказателното поле, напредна и с левия крак матира стража на южноамериканците.

Перу имаха своите положения и при 0:0, и в минутите преди почивката, но в крайна сметка се оттеглиха в тунела с пасив.

В 65-а минута резултата набъбна на 2:0. Лейтън Бейнс центрира от корнер, а Гари Кейхил засече топката с глава и удвои аванса на „трите лъва“. Пет минути по-късно стражът на гостите Раул Фернандес изпусна топката след сблъсък със свои съотборник, а Фил Ягиелка се възползва от възможността и покачи на 3:0.

До началото на Световното по футбол Англия ще изиграе още две контроли в САЩ.

Съставът на Англия:Джо Харт, Глен Джонсън, Фил Ягиелка (73 - Крис Смолинг), Гари Кейхил, Лейтън Бейнс (75 - Джон Стоунс), Стивън Джерард (65 - Джак Уилшър), Джордан Хендерсън, Адам Лалана (63 - Джеймс Милнър), Уейн Рууни (66 - Рахим Стърлинг), Дани Уелбек, Даниел Стъридж (82 - Рос Баркли)