Испания не срещна трудности срещу Боливия

Световният шампион Испания надигра Боливия с 2:0 в контролна среща дни преди старта на Световното първенство по футбол.

Проверката бе решаваща за част от играчите на Висенте дел Боске, защото беше последен шанс да го убедят, че заслужават да присъстват на Мондиал 2014. Днес се очаква да станат ясни 23-ата избраници на специалиста, които ще летят за Бразилия.

Първото попадение на „Рамон Санчес Писхуан“ завърши без голове, а резултата бе открит от Фернандо Торес в 51-а минута. Тогава той реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хави Мартинес.

Това бе 37-и гол с националната фланелка за Торес и първи негов от почти година насам. За последно той се разписа във вратата на Нигерия на 23 юни 2013 година по време на турнира за Купата на Конфедерациите.

Въпреки добрата си игра и множеството положения пред вратата на Боливия, „Ла Фурия“ вкара втория гол едва в 84-а минута, когато Андрес Иниеста бе точен след шут от дистанция.

Четири минути по-късно Серхио Бускетс нацели греда.

Снощи за Испания дебютираха Андер Итураспе и Жерар Деулофеу. Последната проверка на иберийците преди Световното по футбол е с Ел Салвадор в САЩ.

Съставът на Испания: Пепе Рейна, Жерар Пике (46 - Раул Албиол), Сесар Аспиликуета, Алберто Морено, Шави (61 - Серхио Бускетс), Хави Мартинес, Санти Касорла (62 - Давид Силва), Андер Итураспе, Фернандо Торес (62 - Сеск Фабрегас), Хуан Мата (46 - Андрес Иниеста), Педро (80 - Жерар Делофеу)