Швейцария с трудна победа над Ямайка

Участникът на Световното първенство по футбол Швайцария победи с 1:0 Ямайка в контролна среща преди заминаването на отбора за Бразилия.

Резервата Йосип Дърмич вкара единственото попадение в 84-ата минута, а малко по-рано пропусна на празна врата от два метра още по-чиста ситуация. Дърмич вкара след пробив и пас на Блерим Джемаили, а вратарят на реге-бойс Андре Блейк нямаше шанс да спаси.

Иначе освен двете положения, открили се пред голмайстора, швейцарците нямаха много други възможности. Те сериозно се зътрудниха пред физическите здравите и добре организирани играчи на Ямайка.

Контролата не беше избрана случайно, тъй като момчетата на Отмар Хицфелд имад сходни противници на Световното по футбол - Еквадор и Хондурас. Вратарят Андре Блейк пък също показа класа и няколко пъти се намеси много сигурно, включително и при бомбен удар на Адмир Мехмеди от 25 метра преди почивката.

Следващата им контрола е във вторник с Перу, уточнява БТА.