Англичанин най-добър на MercedesTrophy

Англичанинът Тери Фентън със 75 точки зае първо място в дивизия А на квалификациите на аматьорския голф турнир Mercedes Trophy, който се проведе за втора година у нас на 24, 25 и 26 май на трите игрища край нос Калиакра - Thracian Cliffs, BlackSeaRama и Lighthouse, информира БТА.

Втори със 70 точки е Рик Урди, а миналогодишният победител в турнира Теодор Тодоров остана трети с 68 точки. В дивизия B със 110 точки начело в класирането е Продан Щерев, а втори и трети, с еднакъв брой точки - 104, са Иво Димитров и Красимир Узунов. Георги Петров със 123 точки е първи в дивизия С, след него с по 116 точки са Петър Ризов и Мариана Николова, която е и най-добре представилата се жена.

Общо 150 голфъри се включиха в тазгодишното българско издание на един от най-престижните аматьорски голф турнири в света. Сред участниците бе и футболната звезда Красимир Балъков, който обаче не завърши втория състезателен ден и се класира извън 19-те голфъри от дивизия А с актив от точки от трите състезателни дни.

Двайсет и четирите най-добре представили се играчи от всяка дивизия се класират за националния финал, който ще се проведе на 23 юни в Pirin Golf & Country Club.

Заветната цел на всеки участник на игрището край Разлог е световният финал в Щутгарт в края на септември, където ще може да премери сили с играчите, спечелили националните финали в своите страни.