"Анфийлд" остана разочарован за втори път тази седмица

След като през седмицата Ливърпул преживя истински шок при загубата от Удинезе с 2:3 на "Анфийлд", феновете трябваше да понесат още едно разочарование преди паузата на първенствата заради квалификациите за Световното първенство в Бразилия.

В двубой от 7-ия кръг на Премиър лийг мърсисайдци не успяха да победят Стоук у дома и срещата завърши наравно 0:0. И двата отбора имаха шанс да стигнат до победата, но Чарли Адам в самото начало пропусна сам срещу Рейна, а Суарес не успя да се разпише, въпреки че имаше много положения пред себе си.

Така Ливърпул остава на 14-а позиция, след като има едва 6 точки в своя актив след 7 изиграни срещи. Отборът на Стоук пък е с две места по-напред от легендарния си съперник, като има и с 2 точки повече.

Срещата започна с положение за гостуващия тим, след като Нюри Шахин подари топката на Чарли Адам, който се озова на чудесна позиция, но Рейна успя да парира неговия удар.

Последваха няколко добри атаки за Ливърпул, но отново Стоук беше по-близо до откриващ гол, след като в 20-ата минута Рейна подари топката на Майкъл Кайтли, но все пак успя да се намеси при прехвърлящия удар на халфа. Първата по-сериозна ситуация пред Ливърпул пък се откри пред Джерард, който се опита да стреля от 20 метра, но Бегович успя да се намеси и изби в корнер.

В 29-ата минута Сусо навърза няколко човека от състава на Стоук и центрира чудесно в наказателното поле, където връхлетя Дани Агер. Ударът му с глава обаче пропусна целта. До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но до гол така и не се стигна.

4 минути след подновяването на играта Джерард и Суарес комбинираха чудесно и капитанът нахлу в наказателното поле. Преди да нанесе решителния си удар обаче Шоукрос се намеси чудесно и успя да избие топката.

В 52-ата минута уругвайският нападател овладя топката в средата на терена и направи чудесен пробив през цялата защита на „грънчарите". Ударът му обаче мина на сантиметри от лявата греда - страхотна индивидуална игра на Суарес, но така и не намери целта.

20 минути по-късно Стърлинг беше намерен чудесно на дясното крило и младежът нахлу в наказателното поле. Ударът му обаче облиза страничната греда и Ливърпул се отчете с пореден пропуск. В 83-ата минута пък Суарес направи пореден пропуск, след като отново се подигра със защитата на Стоук, но отново ударът му мина встрани от вратата.

До края на двубоя Ливърпул се опита да стигне до победата, но така и не стигна до чисто голово положение. Единствената ситуация се откри пред Шкъртел, който обаче не успя да се възползва от центриране на Джерард - краен резултат 0:0.