Борусия М спря серията 5 мача без победа

Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 2:0 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт в мач от седмия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Люсиен Фавр прекъснаха серия от пет срещи без успех в Бундеслигата и се изкачиха на десето място с 9 точки. Айнтрахт пък допусна първо поражение за сезона и с 16 точки остана втори, на 5 точки зад лидера Байерн.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха още в осмата минута. Оливие Осеан сгреши в средата на терена, Хуан Аранго овладя и с мощен удар от 30 метра прати топката в мрежата на Кевин Трап. Малко по-късно Осеан можеше да се реабилитира за грешката си при гола на Борусия, но от чиста позиция в наказателното поле стреля в страничната мрежа. В 24-ата минута Луук де Йонг удвои.

Холандецът беше изведен с дълъг пас от Хавард Нордвейт и с хубав удар прати топката в десния ъгъл за 2:0. Айнтрахт владееше повече топката, но така и не успяваше да затрудни защитата на съперника. След почивката картината на терена не се промени.

Гостите атакуваха повече, но рядко стигаха до добри положения, информира БТА. В последните десет минути Осеан стреля с глава на сантиметри край целта след подаване на Пирмин Швеглер, а малко преди края Александър Майер стреля опасно от фаул, но Марк-Андре тер Щеген изби.