Тотнъм вкара само 2 на Астън Вила

Тотнъм се поздрави с победа 2:0 над Астън Вила, с която зарадва привържениците си на „Уайт Харт Лейн" и ги накара да забравят за неубедителното представяне в Лига Европа в четвъртък, когато стигна до реми 1:1 със закъсалия Панатинайкос.

„Шпорите" бяха по-активният от двата отбора през цялото време, но чак в 58-ата минута стигнаха до първото си попадение в срещата, дело на Стивън Коулкър. 10 по-късно се разписа и Аарън Ленън, за да подпечата успеха на домакините.

Те се изравниха с Евертън на 4-тото място с 14 точки, но изостават заради по-слабата си голова разлика. Толкова е активът и на Уест Бромич Албиън, който е шести във временното класиране. Астън Вила пък продължава със скромните 5 пункта на 16-та позиция в таблицата.

Още във 2-ата минута Джърмейн Дефоу можеше да открие резултата, когато получи топката на 2 метра на празна врата от Ян Вертонген, но някак си успя да я прати над горната греда. Въпреки това, Тотнъм не се отказа да натиска и скоро създаде друго добро положение, като този път заслугите бяха на Клинт Демпси, но отново Дефоу се провали в завършващия удар.

По-късно нападателят отново се провали в опита си да вкара, като получи добра топка от Ленън, но пак не намери очертанията на вратата.

Дефоу обаче се отплати за пропуските си с невероятно изпълнение на корнер в 58-ата минута, когато прати топката директно в мрежата, но заради леко докосване с крака на Коулкър, голът бе записан на името на защитника.

В 67-ата Ленън покачи резултата на 2:0 с друг великолепен удар - той проби по десния фланг и нахлу в пеналтерията, преди да завърти топката технично в далечния ъгъл, за да фиксира победата на „шпорите".