Андерлехт диша във врата на Милан след победа над Зенит (СНИМКИ)

Белгийският Андерлехт запази шансовете си да излезе от група C на Шампионската лига, след като тази вечер у дома надигра с 1:0 гостуващия Зенит и се изкачи на трето място в класирането.

Срещата започна много добре за домакините, като първо Прото ги спаси от бърз гол, а след това започнаха да атакуват силно руския тим. В 17-ата минута той даде резултат и Мбокани направи двойно подаване с Клиестан, след което с фантастичен удар прати топката над Малафеев и във вратата - 1:0 за домакините.

До края на полувремето домакините можеха да направят преднината си по-голяма, но Йованович и отново Мбокани бяха парирани от руския национал.

Втората част мина под диктовката на Зенит, но нападателите на руския шампион така и не успяха да пробият Прото, който направи страхотен двубой и спаси добри удари на Витцел
и Кержаков. Андерлехт пък имаше шанс да стигне до гол, но Йаковенко нацели горната греда в 82-ата минута.

Благодарение на успеха си белгийският гранд има 4 точки и е само на 1 от втория Милан, който днес завърши наравно 1:1 с Малага на "Сан Сиро", а двата отбора дори ще се срещнат в Белгия в решителен сблъсък.

Зенит също има своите шансове, но трябва да гони задължителни победи в следващите си мачове. Руснаците имат 3 точки, а Малага е лидер с 10 и се класира за следващата фаза.