Олимпиакос продължава да мечтае след бой над Монпелие

Гръцкият шампион Олимпиакос се върна в борбата за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига, след като тази вечер грандът от Пирея постигна успех с 3:1 над френския първенец Монпелие в среща от група B на турнира.

Така Олимпиакос събра актив от 6 точки и се долепи до лидерите Шалке и Арсенал, които завършиха 2:2 на "Фелтинс Арена". Немският тим е лидер с 8 пункта, докато Арсенал следва със 7 точки.

Последен е Монпелие с 1 точка, като французите се сбогуваха и с шансовете си да играят в Лига Европа напролет.

Двубоят в Пирея нямаше как да започне по-добре за домакините, които откриха чрез Пауло Машадо още в 4'.

Истински интересно обаче стана след почивката, когато двата тима си отбелязаха общо три гола. Белханда изравни от дузпа за 1:1 в 67', но между 80' и 82' гърците нанесоха решителен двоен удар.

Леандро Греко вкара за 2:1 десет минути преди края, а Костас Митроглу оформи крайното 3:1 120 секунди по-късно.