Порто е вторият осминафиналист след равен с Динамо Киев (СНИМКИ)

Порто се превърна във втория осминафиналист след Малага, след като записа 0:0 като гост на Динамо Киев в мач от 4-ия кръг на груповата фаза.

Още в 6-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Мангала игра с ръка при опит за удар на Вукойевич, но не последва съдийски сигнал. Последваха две опасности пред вратата на украинците, но Мартинес не успя да се възползва, а и защитата действа добре срещу него.

До края на полувремето пред Ковал беше много напечено, след като на няколко пъти нападателите на португалския гранд пропуснаха да засекат центрирания от близко разстояние, а на два пъти вратарят трябваше да се намесва решително при удари на Мартинес и Родригес.

През вторите 45 минути Порто отново беше по-добрият отбор на терена, като Лучо и Варела се отчетоха рано с пропуски, а Аруна беше близо до това да си отбележи автогол след центриране на Моутиньо.

Най-близо до попадение пък беше Варела, който беше изведен сам срещу вратаря, но вместо да отбележи, стреля встрани от вратата. За домакините пък Ярмоленко на два пъти направи фрапантни пропуски за домакините, а в самия край Отаменди пропусна да донесе победа за гостите.

Въпреки равенството Порто е горд осминафиналист, след като вече има 10 точки и продължава да няма поражение в група А. Динамо пък най-вероятно ще играе в Лига Европа след зимната пауза, тъй като има 4 точки и е на трето място. Украиснкият гранд има шансове за осминафинал, но трябва да разчитат на две загуби на ПСЖ, който е с 9 точки на втората позиция. Динамо Загреб е с 0 точки.