Анахайм унижи Ванкувър с 9:1

Анахайм вкара шест гола при числен превес и разгроми гостуващия Ванкувър с 9:1 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Кори Пери се отличи с два гола и две асистенции, Теему Селане завърши с два гола и асистенция, а Ник Бонино се разписа два пъти за успеха, в който общо 14 играчи от състава записаха точки.

Осмата поредна победа в лигата утвърди тима на върха със 77 точки. Анахайм записа 18-и успех в последните си 19 мача и стана вторият отбор в историята с подобно постижение след Монреал от сезон 1967/1968.

Отборът няма домакинска загуба в редовното време вече в 22 мача от началото на кампанията и изравни Сан Хосе от 2008/2009 година като третата най-дълга подобна серия в историята.

Питсбърг постигна труден успех с 4:3 над гостуващия Вашингтон и продължава да води в Източната конференция със 70 точки. Защитникът-новобранец Оли Маата вкара решаващия гол 1:54 минута преди края.

Така Питсбърг постави клубен рекорд с 13 поредни домакински победи. Алекс Овечкин даде аванс на столичани от 3:2 в средата на третата част с 34-ия си гол за сезона, с който той убедително води при най-добрите реализатори в лигата.

Вашингтон обаче не успя да удържи аванса си в края и допусна обрат. Джеймс ван Римсдайк, Джофри Лупюл и Тайлър Бозак вкараха при дузпите за победата на Торонто над гостуващия Бъфало с 4:3, посочва БТА.