Аматьор върви към титлата в Йорк!

снимка: Monique Limbos

Преди една седмица Мичъл Травис беше напълно непознат аматьор, към когото феновете на снукъра не проявяваха дори минимален интерес. С две брилянтни победи над Марко Фу (6:5) и Кърт Мафлин (6:4) на Шампионата на Обединеното кралство, обаче, 21-годишният служител в кол център се превърна в най-актуално лице на спорта в момента.

Класирането на Травис за 1/16 финалите идва напълно неочаквано, а победата му над световния номер 6 Марко Фу беше определена като един от най-изненадващите резултати в историята на UK Championship.

4049311

Кърт Мафлин също беше неприятно изненадан от Травис

Вторият успех на играча от Шефийлд потвърди, че той не е просто късметлия, а наистина притежава необходимото, за да претендира за място сред професионалистите и заслужено е спечелил дотук 9 хиляди паунда от наградния фонд на състезанието.

Този следобед трябваше да работя в кол центъра, но мисля, че ще пропусна!“

Травис, който работи и в снукър клуб, продължава похода си срещу ирландеца Дейвид Морис в 11:30. Двамата се срещнаха през май тази година в Q School състезанието, в което аматьори получават шанс да станат професионални състезатели, където 25-годишният играч от Килкени не даде никакъв шанс на по-младия си противник.

Едва ли някой от двамата е мечтал, че срещата ще се повтори още същата година, но този път залогът ще бъде не място при професионалистите, а осминафинал на Шампионата на Обединеното Кралство!

Някои от срещите от 1/16 финалите вече се изиграха, а сред играчите, които се класираха за следващия кръг, са световните шампиони Греъм Дот, Шон Мърфи и Джон Хигинс, както и шампиона от 2011 година Джъд Тръмп.