Алегри: Не съм ядосан, но можеше и да победим

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри остана доволен от представянето на футболистите си след дербито с Интер, но предупреди че "трябва да се възползваме от шансовете си по-добре".

"Росонерите" доминираха през първото полувреме и поведоха с 1:0 с попадение на Стефан Ел Шаарави, но резервата Езекиел Скелото изравни почти веднага след включването си в игра след почивката.

Милан имаше и повече чисти шансове за отбелязване и на втори гол, но на няколко пъти Самир Ханданович се намеси брилянтно, най-вече след изстрели на Марио Балотели през първите 45 минути.

"Не съм ядосан. Щастлив съм с това, което направи отборът ми. Отлични първо полувреме с много създадени положения", коментира Алегри пред Sky Sport Italia.

"Въпреки че след почивката малко намалихме темпото и позволихме на Интер да ни отнема топката много често. Трябваше да я владеем повече, за да накараме съперника да бяга след нас, а в края на мача ние правехме неща, които на трябва да се правят в такъв мач.

През първата част Интер не успя да се доближи до нас и трябваше да се възползваме по-добре от предоставилите ни се възможности пред вратата им, когато бяхме по-свежи. В крайна сметка не го направихме и те успяха да изравнят след почивката", добави наставникът на "росонерите".

Голът на Скелото не 13-ият във вратата на Милан, паднал след удар с глава. Алегри коментира, че това не е тенденция, а плод на отлична атака на Интер, като отново подчерта, че отборът му е можел да се справи далеч по-добре при завършващия удар.

"Скелото се справи добре, а центрирането на Юто Нагамото също беше чудесно. Трябваше да отбележим голове, когато имахме възможностите да го направим, защото не можем да очакваме да контролираме мача през всичките 90 минути. Трябваше да се възползваме по-добре от шансовете си.

Смятам, че отборът ми остава в добра форма, а трябва да се има предвид, че все пак това бе гостуване, защото формално Интер бе домакин. Срамота е, че не успяхме да спечелим, но когато победихме Удинезе с гол в 92-ата минута - заслужавахме равенство, така че това е футболът и трябва да приемем резултата", каза още младият специалист.

"Когато очакваш противникът ти да създаде заплаха, трябва да я унищожиш още в зародиш. В това отношение владението на топката е от ключово значение, а тази вечер ние дадохме топката на Интер прекалено много пъти.

След мача поздравих футболистите си, защото те се представиха добре, а и все пак напрежението и гоненето на задължителна победа бе върху Интер, защото те бяха домакини, а не ние", завърши Масимилиано Алегри.