Бетис победи Малага с 3:0 в среща от 25-ия кръг на испанското първенство. С успеха си Бетис зае седмо място в класирането и увеличи шансовете си да участва в евротурнирите следващия сезон.

Отборът на Малага очевидно бе уморен след тежкия първи осминафинален мач в Шампионска лига срещу Порто, който испанците загубиха с минималното 0:1, но запазиха шансове за реванша.

Бетис изигра много силно първо полувреме, когато вкара и трите гола. Хорхе Молина откри още в първата минута, а Марио удвои в 27-ата.

Молина можеше да вкара втория си гол в мача в 35-а минута, но пропусна дузпа, като удари греда, макар че при повторенията се видя, че топката е преминала голлинията. В самия край на първата част Дорлан Пабон оформи крайното 3:0.

Ситуацията за Малага стана още по-сложна в средата на второто полувреме, когато Игнасио Камачо получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко до края на мача.

Въпреки загубата, Малага запази четвъртото място в класирането с точка повече от петия Валенсия.

szólj hozzá: Real Betis 3-0 Malaga ,La Liga (25)