снимка: Guliver/Getty Images

Английската суперзвезда Дейвид Бекъм записа дългоочакван дебют за новия си клуб Пари Сен Жермен, взимайки участие при успеха с 2:0 над Олимпик Марсилия в голямото дерби на френския футбол в Париж.

Двубоят на "Парк де Пренс" бе от програмата на 26-ия кръг на Лига 1, като бившият английски национал дебютира за парижани в 76-ата минута на двубоя. Тогава Бекъм замени аржентинеца Хавиер Пасторе.

Домакините реализираха по едно попадение и в двете полувремена на срещата, като камерунецът Николас Н'Колу имаше нещастието да си отбележи автогол след само 11 минути игра.

Вторият гол за ПСЖ падна в добавеното време на мача, когато голямата звезда на тима Златан Ибрахимович се разписа след асистенция на Жереми Менес. В основата на този гол обаче бе именно Дейвид Бекъм, който технично чукна една топка пред пеналтерията на марсилци и намери Менес, който от своя страна комбинира с Ибрахимович.

Между първия и втория гол, гостите от Марсилия можеха да възстановят равенството, но добрите намеси на Сиригу и липсата на достатъчно късмет помогнаха на парижани да спечелят.

По този начин Пари Сен Жермен отново оглави еднолично таблицата в Лига 1, дръпвайки с 3 точки пред втория Олимпик Лион. Марсилия остава на 3-а позиция с актив от 46 точки - с 8 малко от лидера.

szólj hozzá: PSG vs Marseille 1:0 Lucas Moura

szólj hozzá: PSG vs Marseille 2:0 Ibrahimovic