"Акулите" схрускаха Сейнт Луис и изравниха финалната серия в западната конференция на НХЛ

Брент Бърнс вкара първите два гола при числено предимство за Сан Хосе във финалната серия от Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Акулите надвиха с 4:0 Сейнт Луис като гости. Серията между двата тима вече е равна след втория мач, а третият е насрочен за четвъртък в Сан Хосе. Мартин Джоунс спаси 26 удара за втория си шътаут в плейофите, с което коригира фаталната си грешка от първия мач в серията. Томи Уингълс вкара победния гол в полза на Акулите след едва 2:07 минути игра в мача, а Бърнс добави две шайби във вратата на Блус през втората и третата част. Крайното 4:0 оформи Дайниус Зубрус на празна мрежа.

"Днес играхме с настроение и просто искахме да спечелим мача убедително. Най-хубаво е това, че започнахме да вкарваме при числено предимство", каза капитанът на тима Джо Павелски.

Логън Кутюр асистира за головете на Бърнс, с което остана лидер в класирането по точки в плейофите с общо 19.