Селекционерът на Полша подаде оставка след краха на Евро 2012

Селекционерът на полския национален отбор по футбол Франчишек Жмуда подаде оставка минути след загубата от Чехия с 0:1 в последния мач на поляците от груповата фаза на Евро 2012.

Съдомакините  на шампионата имаха големи надежди преди неговото начало, но снощното поражение ги елиминира от борбата за място на четвъртфинал, тъй като им бе нужна задължителна победа, за да продължат напред.

В крайна сметка Полша записа две равенства от по 1:1 - срещу Гърция и Русия и отново не можа да постигне победа на Европейски футболни финали, а загубата от Чехия им отреди последното място в група "А".

"Със сто процентова сигурност това е краят. Моят договор изтича след края на Евро 2012. Благодаря на момчетата.

Направихме всичко, което бе по възможностите ни. За съжаление имаше много грешни пасове. През второто полувреме бхме задължени да се борим непрекъснато за топката.

Вярвам, че нашият отбор осъществи забележителен прогрес. След два месеца започват квалификациите за Световното първенство през 2014 година и аз мисля, че полският отбор ще успее да се класира за Мондиал 2014", коментира след снощното поражение 63-годишният Жмуда пред микрофона на полската телевизия TVP.

Той е наставник на "Дружина Полска" от 2009 година.